posadzimy

Drzewa, które urosną dzięki Wam, będziemy sadzić wraz z projektem  posadzimy.pl w kilku fantastycznych miejscach.

Wiosną 2023 były to lasy:

  • W Radomsku, które uległy zniszczeniu w wyniku działań nawałnicy, która przeszła w pasie obejmującym część gminy Przedbórz, Żytno i Kobiele Wielkie w lipcu 2021.
  • W Gostyniu, gdzie nawałnica z lipca 2022 w gminie Szczawin Kościelny, doszczętnie zniszczyła tereny leśne.

  • W Ogrodzieńcu, gdzie gwałtowna burza zniszczyła las, który na szczęście, dzięki ekipie posadzimy.pl od lat rośnie w siłę i w tym roku zyskał kolejne dziesiątki tysięcy drzew.

Naszą intencją, oprócz posadzenia dużej liczby sadzonek i odnowienia zniszczonych lasów jest także zapewnienie Was o tym, że drzewa będą częścią środowiska naturalnego tak długo, jak tylko to będzie możliwe!

Więcej o tym jak zespół posadzimy.pl wybiera miejsca do sadzenia możecie przeczytać w tym miejscu https://posadzimy.pl/blog/jak-szukamy-i-weryfikujemy-tereny-pod-sadzenie-posadzimy-pl/

Czy mogę odwiedzić las, w którym rosną drzewa sadzone przeze mnie?

Oczywiście! Nawet bardzo do tego zachęcamy – spacery po lesie to samo dobro! A technicznie rzecz biorąc – po posadzeniu drzew, otrzymasz od nas mail z informacją o dokładnym miejscu zasadzenia.

Ile lat będą rosły moje drzewa?

Zwracamy szczególną uwagę na fakt, by teren do sadzenia nie miał żadnych planów związanych z wycinką lasu. Dzięki temu las, który z Tobą sadzimy powinien rosnąć znacznie dłużej! O tym, jakie warunki musi spełnić miejsce, na którym sadzimy drzewa, przeczytasz na naszym blogu!

Jakie gatunki drzew będą sadzone?

To zależy od danego nadleśnictwa. Tamtejsi eksperci wiedzą doskonale, jaki gatunek drzew jest aktualnie najbardziej potrzebny i podejmują decyzje o tym, jakie sadzonki w danym okresie posadzimy.

sadzenie drzew

  • Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat.
  • Drzewo w ciągu roku chłodzi powietrze jak 5 klimatyzatorów działających bez przerwy.

  • W ciągu godziny, jeden samochód zamienia w spaliny tyle tlenu, ile zużywa do oddychania w tym samym czasie 800 osób.

  • Drzewo o wysokości ok. 25 metrów pochłania tyle CO2, ile dostarczają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych.

  • Samolot odrzutowy średniej wielkości, zużywa w czasie startu tyle tlenu, ile w ciągu całego dnia wytwarza połać lasu o powierzchni 169 km2. Ta ilość tlenu pozwala oddychać 4600 ludziom przez cały rok!

  • Każdy hektar lasu pochłania rocznie ok. 200 ton dwutlenku węgla. To mniej więcej tyle, ile wytwarza samochód po przejechaniu 100 tys. km.